Site Kuralları

 

 

 

Değerli Mavişehir Modern Sakinleri

                Sitemizde toplu halde yaşamanın düzenini sağlamak, sürdürülebilir bir yaşam kalitesine ulaşmak, ve tesislerin devamlılığını sağlamak için belli kuralların olması ve site sakinlerinin bu kurallara uyması gerekmektedir.
Mavişehir Modern Sitesi Yönetim Planı’nın 2. bölüm 8.madde b bendinde açıkça belirtildiği üzere site sakinleri gerek kendilerine ait bağımsız bölümleri gerekse ortak alanları kullanırken medeni kanunda düzenlenmiş bulunan komşuluk hukuku kurallarına, iyi komşuluk ilişkilerinin gerektirdiği tavır ve davranışlara, kat mülkiyeti kanununun özel hükümlerine, yönetim planında yer alan kurallara, toplu yapı temsilciler kurulu kararlarına ve site yönetim kurulu kararlarına uymak zorundadırlar.

GÜVENLİK İLE İLGİLİ HUSUSLAR

1.Güvenlik personeli site yönetim planı ve yönetim kurulunda alınan kararları uygulamakla ve bu konuda uyarılarda bulunmakla yükümlüdür.

2.Güvenlik personelinin görevlerine müdahale edilmemeli, talep ve şikayetler site yönetimine bildirilmelidir.

3.Güvenlik personelinden mesai saatleri içinde veya dışında özel hizmet talep edilmemelidir.

4.Site güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir durumdan site güvenliği derhal haberdar edilmelidir.

5.Gürültü veya genel huzuru bozucu hal ve hareketler konusunda site güvenliği bilgilendirilmeli ve güvenlik personeli tarafından uyarılması sağlanmalıdır. Uyarılara rağmen vaziyetin devamı halinde şikayetçi tarafından kolluk kuvvetlerinden yardım istenmelidir.

6.Sitemize hizmet veren market, su, fast food, teknik servis v.b elemanlarının site içine alınması site sakinlerinin güvenliği ve huzuru açısından kurallara bağlanmıştır. Güvenlik personeli tarafından dahili interkom sistemi üzerinden bilgilendirme yapılacak, onay alınması halinde servis elemanı gerekli adrese yönlendirilecektir. İlgili site sakinine ulaşılamaması veya onay alınmaması durumunda servis elemanları kesinlikle siteye kabul edilmeyecektir.

7.Site sakinlerine gelen misafirlerimiz de dahili interkom sisteminden yapılan bilgilendirme ve onay işleminden sonra siteye kabul edilip ilgili adrese yönlendirilecektir. (Planlı ziyaretlerde misafirlerimizin isimlerinin önceden güvenliğe bildirilmesi, misafirlerin kabul işlemlerini kolaylaştıracaktır.)

8.Sitemize dışarıdan hizmet veren elemanlara kapı şifreleri kesinlikle verilmemelidir.

9.Site sakinlerinin yanlarında çalıştırdıkları yardımcı elemanların isimlerini site güvenliğine ve yönetimine bildirmeleri yaşanabilecek olumsuzlukları önleyecektir.

10. Daire içi diafon sistemi arızalı olan veya kullanamayan sakinlerimizin güvenliğe başvurarak yardım talep etmeleri rica olunur.

11.Güvenlik veya herhangi bir personele ev, araba anahtarı teslim etmek, kargo teslim almasını istemek, herhangi bir şey emanet etmek kesinlikle yasaktır. Site yönetimi sorumluluk kabul etmeyecektir.

ORTAK ALANLARIN KULLANIMI İLE İLGİLİ HUSUSLAR

A)BLOK GİRİŞLERİ VE KAT KORİDORLARI

1.Blok girişleri ve katlara görüntüyü bozacak ve hareketli engelleyecek şekilde çocuk arabası, bisiklet, ayakkabılık, portmanto saksı vb. eşyalar bırakılmamalıdır. Resim, süs, heykel vb. eşyalar asılmamalıdır.

2.Yangın merdivenlerine ne amaç ile olursa olsun güvenlik açısından hiçbir özel eşya bırakılmamalıdır. Bırakılan eşyalar site çalışanları tarafından anında toplanarak depoya konur ve iki hafta süre ile bekletilir. İki hafta içinde alınmayan eşyalar Çiğli Belediyesi’ne veya bir hayır kurumuna bağışlanır. Ayrıca söz konusu yangın merdivenlerinin eşya ve malzeme kullanımı sebebi ile sitenin herhangi bir cezai yaptırıma uğraması durumunda söz konusu bedelin de buna sebebiyet veren site sakinine rücu edileceği hususları bilgilerinize sunulur.

3.Kapı önlerine kısa süreli dahi olsa terlik, ayakkabı, şemsiye vb. eşyalar bırakılmamalıdır.

4.Kapı önlerinde çöp bırakılmamalıdır. Çöp boşluğuna atılması uygun veya mümkün olmayan karton kutu, ambalaj, kullanılmış eşya vb. ürünler  geri dönüşüm konteynırına atılacaktır.

5.Blok girişlerinde ve katlarda çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamasına azami özen gösterilmelidir.

6.Temizlik görevlileri iş tanımları yapılmış, belli bir programa göre görevlerini yapmakta ve denetlenmektedirler. Temizlik görevlilerinden özel iş talep etmeyiniz. Oluşan aksaklık, öneri ve şikayetlerinizi site yönetimine bildiriniz.

7.Taşınmalar Pazartesi-Cumartesi günleri saat 10:00-18:00 arasında yapılabilir. Pazar günleri taşınma yapılamaz.

B)BLOK DIŞ CEPHELERİ VE BALKONLAR

1.Blok dış cephelerinde ve balkon içlerinde sitedeki binaların genel görüntüsüne uymayan ve genel görüntüyü bozabilecek değişiklikler kesinlikle yapılamaz.

2.Blok dış cephelerine ve balkon dış kenarlarına aksesuar, çiçek, saksı vb. konulmamalıdır. Genel görüntü bütünlüğü ve özellikle yoğun rüzgarda güvenlik açısından çok önemlidir.

3.Bağımsız bölüm sakinleri balkon ve pencerelerinden halı, kilim vb. silkeleyemezler, su veya başka bir sıvı dökemez, çöp vb. şeyler atamazlar.

4.Bağımsız bölüm sakinleri binaların dışına ve dıştan görülebilecek yerlerine kurutmak maksadıyla dahi olsa çamaşır asamazlar.

5.Klima dış üniteleri bina dış görünümü bozmayacak şekilde balkon içlerinde projede belirlenmiş yerlere monte edilebilir. Klima montajından önce site yönetiminden onay alınması zorunludur.

6.Balkonlara dışarıdan görülecek, estetiği bozacak ve site sakinlerinin güvenliğini tehlikeye atacak eşyalar konulmamalıdır. Balkonlar kullanılmayan eşya deposuna dönüştürülmemelidir.

7.Balkon ve pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konulmamalıdır.

8.Balkonlarda mangal yakılmamalıdır.

9.Kiralık ve satılık levhaları en fazla 0,5 m x 1.5 m ebatlarında olabilir. Türk bayrağı ve futbol takımı flamaları bu hükmün dışındadır. Ancak bunlar dahi diğer sakinleri rahatsız etmeyecek şekil ve boyutlarda olmak zorundadır.

C)YÜZME HAVUZU VE SPOR ALANLARI

1.Bağımsız bölüm malikleri ortak kullanımda bulunan spor tesislerini misafirlerine kullandıramazlar. Belirtilen tesislerden sadece blok malikleri ile onların kiracı ve sükna hakkı sahipleri faydalanabilirler.

2.Yüzme havuzunun kullanım saatleri pazartesi günleri hariç haftanın diğer günleri 09:30-21:30 saatleri arasındadır. Basketbol sahası kullanım saatleri 10:00-22:00 arasındadır.

3.Havuza duş almadan girilmemeli duşlarda şampuan ve sabun kullanılmamalıdır. Güneşlendikten sonra havuza tekrar girilecek ise tekrar duş alınmalıdır. (Havuz görevlisi duş alındığını görmek durumundadır. Site sakinlerimiz evinde duş alıp gelse dahi tekrar duş alınması gerekmektedir.)

4.4 Yaş altındaki çocuklar yetişkin havuzuna sokulmamalıdır. Yaşı tutsa dahi alt bezli çocuklar kesinlikle havuza sokulmamalıdır.

5.Mantar ve benzeri hastalıkların diğer sakinlere bulaşmasını önlemek için havuz girişindeki dezenfektanlı suya ayaklar sokularak giriş sağlanmalıdır.

 

 

 

6.Vücudunda herhangi bir açık yara veya enfeksiyon bulunanlar havuza girmemelidir. Tespiti halinde havuz görevlisi tarafından havuzdan çıkmaları sağlanacaktır.

7.Havuzun iç bölgesine kırılacak bardak şişe, tabak gibi cam eşyalar kesinlikle sokulmamalıdır.

8.Sigara, plastik bardak, teneke kutu vb. gibi çöpler çöp kutularına atılmalı, havuz çevresinin temizliğine özen gösterilmelidir.

9.Şezlonglar oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmamalı havuz ve çevresinin temizliğine özen gösterilmelidir.

10.Yoğunluğun fazla olduğu tatil günlerinde, havuz ve demirbaşlarından daha çok sık sakinin faydalanabilmesi için havlu, çanta vb. ile uzun süreli ayırma yapılmamalıdır.

11.Havuz ve çevresinde gürültü yapılmamalı çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdır.

12.Havuz bölgesine kedi, köpek vb. evcil hayvanların sokulması yasaktır.

13.0-6 Yaş grubu çocukların ebeveynlerinin gözetimi olmaksızın havuz bölgesinde bulunmalarına izin verilmeyecektir. 12 yaşından küçük çocukların yüzme havuzunu kullanabilmesi için bir yetişkinin gözetiminde olması gerekmektedir.

14.Havuzda cankurtaran hizmeti bulunmamasından dolayı can güvenliğinin sağlanması sorumluluğu havuzu kullananlara aittir.

15.Havuz alanlarının kullanımına dair karar ve uygulamalara itirazlar yazılı ve gerekçeli olarak site yönetim ofisine yapılacaktır.

16.Kapalı spor salonu kullanım saatleri haftaiçi 09:00-23:00 haftasonu 10:00-23:00 arasındadır.

17.Spor salonuna spor ayakkabı ile girilmeli, aletlerin uygun kullanımına özen gösterilmeli ve spor salonu temiz tutulmalıdır.

18.Spor salonuna 15 yaş altı çocuklar kesinlikle alınmayacaktır.

19.Spor salonunun emniyeti açısından sürekli kilitli tutulması ve başka amaçlarla kullanılması site yönetimi tarafından sağlanacaktır.

20.Basketbol sahasını kullanırken rahatsız edici gürültü ve hareketlerden kaçınılmalıdır. Basketbol sahasını sınırlayan tel örgülerin dışından potalara top atılmamalıdır. Tel örgülerin yapısını bozacak ve gürültü çıkaracak şekilde tel örgülere top atılmamalıdır.

21.Sitemizde oturan sakinlerin havuza girebilmesi için proksi anahtar gereklidir.

22.Birinci derece akrabalar hariç misafirler havuzdan faydalanamaz.

23.Havuzdayken güneş yağı kullandıktan sonra havuza  girmeden önce kesinlikle duş alınması gerekmektedir. Aksi takdirde güneş yağları havuz makinelerinin filtre sistemlerine zarar vermektedir.

24. Havuz bölgesinde gürültü yapılmaz, koşulmaz, top oynanmaz ve düşme riski oluşturacak şekilde şakalaşılamaz. Havuzda su yatağı, sol koltuğu vb. gibi aksesuarlar kullanılamaz.

 

 

 

 

 

 

D)KAFETERYA

1.Kafeterya alanının diğer site sakinlerinin huzurunu bozmayacak şekilde iyi komşuluk kurallarına uygun bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir.

2.Kafeterya bölgesindeki her türlü aktivite ve çocuk oyun alanlarındaki faaliyetler saat 01:00’de sona erer.

3.Kafeterya bölgesinde yapılmak istenen doğum günü faaliyetlerinden önce site yönetiminden randevu alınmalıdır. Doğum günü faaliyetleri hafta içi 9:00-22:00 hafta sonları 14:00-19:00 saatleri arasında yapılabilir.Doğum günlerinde dışarıdan müzik grubu getirilmesine ve kafe bölgesinde harici, müzik sistemi getirilmesine izin verilmez.Doğum günü sahiplerine en fazla 4 masa ve 16 sandalye tahsis edilir. Daha fazla masa sandalye ihtiyacı doğum günü sahipleri tarafından karşılanır.Doğum günlerinde kokteyl kapsamı dışında kalan içki sofralarına müsaade edilmez. (rakı sofrası vb.)Doğum günü sonrası kullanılan kısmın temizliğinden ve eski düzenine getirilmesinden doğum günü sahipleri sorumludur. Güvenlik personeli doğum günü esnasında yukarıda belirtilen konuların uygulatılmasından sorumludur. Bu konular doğum günü yapacaklara randevu alımı sırasında yazılı olarak tebliğ edilir. Uygulanmaması halinde doğum günü yapılmasına izin verilmez.

4.Kafeterya bölgesinde çöpler çöp kutularına atılmalıdır. Kendilerinden sonra orayı kullanacak site sakinlerine temiz bırakılmalıdır.

5.Kafeterya ve havuz bölgesinde nişan, düğün, sünnet vb. etkinliklerin yapılmasına izin verilmez.

6.Tüm site sakinleri ile düzenlenecek özel gün partileri (yaz partisi, yılbaşı vb.) için site yönetimi yetkilidir.

E)EVCİL HAYVANLAR

                Bağımsız bölümlerde kedi, köpek, kuş vb. evcil hayvanlar ancak komşuluk hukuku ve hüsniyet kaidelerine aykırı olmamak, ortak mahallerde ve bağımsız bölüm balkonlarında bulundurmamak kayıt ve şartıyla mümkündür.

                Bu gibi ev hayvanlarının gerek apartman komşularını ve gerekse ortak alanlarda herhangi bir sakini, misafiri veya personeli sesleri, pislikleri veya saldırıları ile rahatsız etmeleri halinde maddi ve manevi sorumluluklar genel hukuk kuralları dahilinde ve belediye mevzuatı çerçevesinde görülecektir.

                Bunların dışında;

1.Evcil hayvanların kafe bölgesi, çocuk oyun alanı, havuz bölgesi ve kapalı ve açık spor alanlarına sokulması kesinlikle yasaktır.

2.Evcil hayvanlar sitede blok arka çevresindeki yollarda dolaştırılmalıdır.

3.Evcil hayvan dışkıları sahipleri tarafından toplanmalıdır.

4.Evcil hayvanlar kesinlikle tasmasız gezdirilmemelidir.

5.Evcil hayvanların mümkün olduğunca evde yalnız bırakılmaması önemle rica olunur.

6.Evcil hayvan sahipleri evlerindeki hayvanların sayılarını cinslerini ve belgelerini (aşı kartı vb.) site yönetimine vermek zorundadırlar.

 

Yönetim Tel: 0232 290 15 84 Güvenlik Tel: 0532 138 21 04 Teknik Servis: 0533 093 58 81

e-posta: mavisehirmodern1@gmail.com web: www.mavisehirmodernsitesi.com